Hallux valgus

Foorum, kus arutatakse tervise, heaolu ja ilu teemadel, jagades praktilisi nõuandeid ja kogemusi tervisliku elustiili ning enesehoolduse kohta.
Vasta
Läti Hendrik
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Juun 2024, 14:36
Sugu:

Bunion ei ole veel suur, aga teeb ikkagi valu. Mul on kaks küsimust: 1. Kas ilma operatsioonita on keegi jala normaalseks tagasi saanud (mitmed firmad kutsuivad siin omi tooteid ostma ning väidavad, et ilma operstioonita saab probleemi lahendatud)? 2. Kas keegi on käinud viimaael ajal operatsioonil ning kas saite korda ning kui kaua võttis aega taastumine?
tavakasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 24 Mai 2024, 16:16
Karma: 2

Mul hallux rigidus, ei saa opita.
Mateya
Postitusi: 7
Liitunud: 02 Juun 2024, 15:31
Sugu:

Ei saa ilma operatsioonita ja arvestama peab, et kui sa pärast tuge(sid) ei kasuta, saad veel hullema asja ehk haamervarbad. Ühesõnaga, väga palju kuid pärast seda oppi sa kannad nö mutikingi või hädapärast laialiistulisi spordijalatseid, sest muu sul koos selle toega jalatsi sisse ei mahu. Esmalt 3-4 kuud sulle ei mahuks niikuinii miski jalga, seepärast on targem see periood ajastada suvele, lumekõlbulikke saapaid sa ei leia ja kepiga või karkudega pead käima niikuinii. Pärast kipsi ja selle pika ora eemaldamist loobusin ma vastavast toest jalatsi sees 3 kuu pärast ja see oli liiga vara. Ühesõnaga, orgunni op endale nii, et see langeks varakevadele. PS muidugi ei juhi sa selle kipsiga ka autot. Taastumine kokku umbes 11 kuud, kuni sain tavalise jalatsi jalga. (34 a, normaalkaal)
tavakasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 24 Mai 2024, 16:16
Karma: 2

Mateya kirjutas: 16 Juun 2024, 14:07 Ei saa ilma operatsioonita ja arvestama peab, et kui sa pärast tuge(sid) ei kasuta, saad veel hullema asja ehk haamervarbad. Ühesõnaga, väga palju kuid pärast seda oppi sa kannad nö mutikingi või hädapärast laialiistulisi spordijalatseid, sest muu sul koos selle toega jalatsi sisse ei mahu. Esmalt 3-4 kuud sulle ei mahuks niikuinii miski jalga, seepärast on targem see periood ajastada suvele, lumekõlbulikke saapaid sa ei leia ja kepiga või karkudega pead käima niikuinii. Pärast kipsi ja selle pika ora eemaldamist loobusin ma vastavast toest jalatsi sees 3 kuu pärast ja see oli liiga vara. Ühesõnaga, orgunni op endale nii, et see langeks varakevadele. PS muidugi ei juhi sa selle kipsiga ka autot. Taastumine kokku umbes 11 kuud, kuni sain tavalise jalatsi jalga. (34 a, normaalkaal)
Mis tugesid? Mulle ortopeed ütles, et liipaksin karguga koju ja järgmisel päeval võin kõndima hakata, taastumine max 2 kuud ehk selle aja pärast võiks juba isegi tavapäraselt trenni teha. Ilmselt saab tänapäeval opereerida erinevat moodi. Millest see sõltub vms, ma ei tea.
Mateya
Postitusi: 7
Liitunud: 02 Juun 2024, 15:31
Sugu:

Kopipasten 2023.a. infolehelt: "Pärast operatsiooni tuleb esimese kahe nädala jooksul kasutada karkusid, 4-6 nädalat kanda ortopeedilist jalatsit ja seejärel kõndida mõnda aega pehmetes, mugavates jalatsites. Pärast jalaoperatsiooni hakkab valu järk-järgult järele andma juba järgmisel päeval, kuid paistetus võib kesta mitu kuud".

Kui ma seda ei teinud, st ortopeedilist tuge ei kandnud ja poolteise aasta pärast läksin jalaravi kabinetti moondunud varvaste pärast, ohkas tema, et nojah....arst on unustanud sulle rõhutada, et ortopeediline tugi on absoluutselt kindlasti vajalik.

Ühesõnaga, otsusta ise. Mina keerasin asja tuksi nii, et kokkuvõttes tuli seda jalga 5 aasta jooksul kaks korda lõigata.

PS seda paistetudst võta tõsiselt. Mul on 38 nr jalg, õnneks mulle öeldi ja seetõttu tõi mees mulle haiglasse vastu tulles kaasa oma 43 nr kummitallaga plätud. Need mahtusid varba otsa (ja oma jala peal ei lähe sa sealt haiglast koju kohe kindlasti mitte, sul tilpneb ju ees varbast pikk (no 2 cm) metallkonks välja ja astuda saad ainult kannale.
tavakasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 24 Mai 2024, 16:16
Karma: 2

Mateya kirjutas: 24 Juun 2024, 09:20 Kopipasten 2023.a. infolehelt: "Pärast operatsiooni tuleb esimese kahe nädala jooksul kasutada karkusid, 4-6 nädalat kanda ortopeedilist jalatsit ja seejärel kõndida mõnda aega pehmetes, mugavates jalatsites. Pärast jalaoperatsiooni hakkab valu järk-järgult järele andma juba järgmisel päeval, kuid paistetus võib kesta mitu kuud".

Kui ma seda ei teinud, st ortopeedilist tuge ei kandnud ja poolteise aasta pärast läksin jalaravi kabinetti moondunud varvaste pärast, ohkas tema, et nojah....arst on unustanud sulle rõhutada, et ortopeediline tugi on absoluutselt kindlasti vajalik.

Ühesõnaga, otsusta ise. Mina keerasin asja tuksi nii, et kokkuvõttes tuli seda jalga 5 aasta jooksul kaks korda lõigata.

PS seda paistetudst võta tõsiselt. Mul on 38 nr jalg, õnneks mulle öeldi ja seetõttu tõi mees mulle haiglasse vastu tulles kaasa oma 43 nr kummitallaga plätud. Need mahtusid varba otsa (ja oma jala peal ei lähe sa sealt haiglast koju kohe kindlasti mitte, sul tilpneb ju ees varbast pikk (no 2 cm) metallkonks välja ja astuda saad ainult kannale.
Nüüd ma ole täiesti segaduses. Mis metallkonks varbast välja tilpneb?
Mateya
Postitusi: 7
Liitunud: 02 Juun 2024, 15:31
Sugu:

tavakasutaja kirjutas: 30 Juun 2024, 00:10
Mateya kirjutas: 24 Juun 2024, 09:20 Kopipasten 2023.a. infolehelt: "Pärast operatsiooni tuleb esimese kahe nädala jooksul kasutada karkusid, 4-6 nädalat kanda ortopeedilist jalatsit ja seejärel kõndida mõnda aega pehmetes, mugavates jalatsites. Pärast jalaoperatsiooni hakkab valu järk-järgult järele andma juba järgmisel päeval, kuid paistetus võib kesta mitu kuud".

Kui ma seda ei teinud, st ortopeedilist tuge ei kandnud ja poolteise aasta pärast läksin jalaravi kabinetti moondunud varvaste pärast, ohkas tema, et nojah....arst on unustanud sulle rõhutada, et ortopeediline tugi on absoluutselt kindlasti vajalik.

Ühesõnaga, otsusta ise. Mina keerasin asja tuksi nii, et kokkuvõttes tuli seda jalga 5 aasta jooksul kaks korda lõigata.

PS seda paistetudst võta tõsiselt. Mul on 38 nr jalg, õnneks mulle öeldi ja seetõttu tõi mees mulle haiglasse vastu tulles kaasa oma 43 nr kummitallaga plätud. Need mahtusid varba otsa (ja oma jala peal ei lähe sa sealt haiglast koju kohe kindlasti mitte, sul tilpneb ju ees varbast pikk (no 2 cm) metallkonks välja ja astuda saad ainult kannale.
Nüüd ma ole täiesti segaduses. Mis metallkonks varbast välja tilpneb?
Minul vähemalt tilpnes, sellega painutati viltust suurt varvast uuesti teistega paralleelseks, kui väga lihtsustatult ja meditsiinikeelt tundamata väljenduda. Võimalik, et seda ei paigaldata, kui varbad väga viltu ei ole. Minul ulatus suur varvas mõlemal jalal teiste varvaste alla (või peale, olnevalt kas seisin või istusin). Lihtsalt selle nö lisaliiigese ehk bunioni ära lõikamisega oleks kadunud küll punn, aga et labajala kuju saaks selliseks, et varbad oleksid paralleelsed, mitte risti-rästi, tilpnes suurest varbast välja metallvarras. Ju siis järelikult ilma ei saanud. See peksti labajala sisse imselgelt sel ajal, kui narkoosis olin. Mõlemal korral, mõlema jalaga. Välja tõmmati narkoosita. Ei mäleta, kuu-paar-kolm hiljem. Ajavahe kahel jalal oli mitu aastat, isegi linn ja kirurg erinev. Tallinn ja Tartu.
Vasta