Hea artikkel jätkusuutliku/-suutmatu majanduse teemadel

Aktuaalsed teemad poliitikas, tervishoius ja mujal.
Vasta
Fosiil
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Mai 2024, 12:58
Karma: 2
Sugu:

Palun kindlasti mõttega lõpuni lugeda: https://feministeerium.ee/jatkusuutlik- ... oloogiast/
Tsitaat:
"Tööst võib mõelda kui ühiskonna ja looduse vahelisest suhtest: oma kõige laiemas tähenduses kätkeb töö endas kõike seda, mida inimesed keskkonnaga teevad. Selleks, et saaksime väljuda üha rohkema ja kiirema tootmise ning tarbimise oravarattast, peame enda jaoks ümber mõtestama ka töö rolli meie ühiskonnas. Ületarbimisele eelneb ületootmine ning viimane toob ühtlasi kaasa ka ületöötamise. Me tarbime üha rohkem ja rohkem, sest me toodame üha rohkem ja rohkem. Me toodame üha rohkem ja rohkem, sest tööhõive taset tuleb kõrgel hoida. Ületöötamist õigustavad inimesed endale ületarbimisega, sest oleme loonud ettekujutuse tarbimisest kui vabadusest: mida rohkem tööd ma teen, seda rohkem raha ma teenin ning seda vabamalt saan endale asjade ostmist lubada. Viimane õigustus toimib samal ajal aga ka vastupidiselt: ma ju väärin uut autot, uusi riideid ning puhkusele lendamist, sest ma tegin nii palju tööd."
Vasta