Toidumürgistus või pigem mitte?

Foorum, kus arutatakse tervise, heaolu ja ilu teemadel, jagades praktilisi nõuandeid ja kogemusi tervisliku elustiili ning enesehoolduse kohta.
Vasta
Orav
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Juun 2024, 22:36

Tekkis tugev iiveldus peale osaliselt aegunud ja korralikult läbiküpsemata vorstide söömisest.
Kas toidumürgistuse puhul kaasneb lisaks iiveldusele ka alati kõhulahtisus või pigem mitte?
Sest minul oli ainult iiveldus.
poisike
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Mai 2024, 20:18
Karma: 2
Sugu:

Mind pigem huvitab see eellugu et mis viis küpsetamata vorstide söömiseni 😀.

Üldiselt peaks ikka põhja ka alt lööma aga leebem variant ei pruugi, tegu võib olla ka viirusega.

Toidumürgitus ja kõhuviirus võivad tunduda sarnased, kuid nad on tegelikult üsna erinevad.

Toidumürgituse sümptomid:
1. Kõhuvalu: Nagu keegi tantsiks sinu kõhus breiktantsu.
2. Iiveldus ja oksendamine: Tunned, nagu sees keerleks karusell ja kõik tahab välja tulla.
3. Kõhulahtisus: Tunned, nagu oleks võitnud piletid kiirrongi sõidule.
4. Palavik: Nagu oleks keset suvepäeva talvejope selga pannud.
5. Väsimus: Nagu oleks terve öö tantsinud ja nüüd ei jaksa isegi mõelda.

- Toidumürgitus: Tekib, kui sööd midagi, mis on saastunud bakterite, viiruste või toksiinidega. Näiteks kahtlane kanakoib või päevinäinud salat.
- Kõhuviirus: Tekkib, kui viirus tungib su kehasse. Selle võib saada nakatunud inimestega kokkupuutest või saastunud pindade kaudu, näiteks mänguväljakul või ostukeskuses.

- Sümptomite algus:
- Toidumürgitus: Sümptomid algavad tavaliselt mõne tunni kuni päeva jooksul pärast halva toidu söömist. Nagu kiirusemäng, millal kõht otsustab "boikoteerida".
- Kõhuviirus: Sümptomid võivad alata üks kuni kaks päeva pärast viirusega kokkupuudet. Nagu ootusärevus jõulukinkide avamisel, aga palju vähem lõbus.

- Kestus:
- Toidumürgitus: Tavaliselt kestab mõni päev ja siis hakkad paranema. Nagu lühike, kuid äge maraton.
- Kõhuviirus: Võib kesta kuni nädal aega. Pikem "pidu", millez keegi ei taha osaleda.

Oluline on meeles pidada, et mõlemal juhul on parim palju puhata ja juua palju vedelikke. Kui sümptomid on väga tõsised, siis pöördu arsti poole. Ja loomulikult, alati pese käsi ja ole ettevaatlik, mida suhu pistad!
Kustutatud kasutaja 106

Ma sain talvel toidumürgituse isetehtud moosist. Vanatädi tõi maasikamoosi, enda tehtud eelmise suve marjadest. Maitse oli okei ja tegime lastega pannkooke, kuid lastele moosid ei maitse ja seega ainult mina panin moosi. Umbes tund peale söömist hakkas väga paha, sees keeras, paar korda oksendasin, jalad värisesid, väike palavik. Hommikuks oli kõik möödas. Mul pole ühestki toidust veel nii paha olnud. Ja ma olen ska söönud pooltoorest vorsti, sest matkal olles ei jõudnud oodata, millal valmis saab.
Amy-Lee
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Juun 2024, 05:19
Sugu:

Mis seal üldse vahet on? Olge õnnelik kui ainult iiveldus on. Eks ikka oleneb mürgitusest. Mul sõbranna oksendas nädal aega kui sõi toore mereanni pastat, made by üks lahe eesti restoran.
Vasta